Birbirinden Güzel Antalya Plajları

Birbirinden Güzel Antalya Plajları

1) İnceboğaz Halk Plajı, Kaş

Kaş’taki Çukurbağ Yarımadası’nın en ince kısmında yer aldığı için bu ismi alan İnceboğaz Plajı, biri açık denize diğeri ise koya bakan iki plajdan oluşuyor.

Açık denize bakan plaj rüzgarlı ve dalgalı olabiliyor. Koya bakan kısımda ise pek dalga olmuyor, suyu daha ılık ve hemen derinleşmiyor. Dolayısıyla plajın bu kısmı çocuklu aileler tarafından daha çok tercih ediliyor.

Hem şehir merkezine yakın olduğu için hem de muhteşem manzarası sebebiyle çok fazla tercih edilen bir plaj. Merkezden 10 dakikalık bir yürüyüşle bu güzel plaja ulaşabilirsiniz. Ben öyle yapıp yoldaki doğal güzellikleri keşfetme fırsatı da bulmuştum.

Taşlı bir plaj olduğu için yanınıza deniz ayakkabınızı almayı unutmayın.Patara Plajı, Kaş, Antalya

Turkuaz renkli sularıyla Antalya’nın en güzel plajlarından biri olan Kaputaş Plajı, Kaş ve Kalkan arasındaki sahil yolunda bulunuyor.

Kaş’a 20 kilometre, Kalkan’a ise 7 kilometre uzaklığında olan bu sahile kendi aracınızla veya ilçelerden kalkan minibüsleri kullanarak ulaşabilirsiniz.

Antalya’nın en güzel plajlarından bir tanesi Kaputaş Plajı. Bu güzel plaj Kaputaş Kanyonu’nun denizle buluştuğu yerde bulunduğu için “Kanyonağzı Plajı” olarak da biliniyor.

Sit alanında yer alan ve mavi bayraklı olan Kaputaş Plajı, yol seviyesinin altında bulunuyor. Bu yüzden plaja erişmek için yaklaşık 190 basamak inmeniz gerekiyor. Sizlere tavsiyem merdivenlerden inmeden manzaranın tadını çıkarmanız. Hatta turkuaz renkli suların fotoğrafı en güzel bu kısımdan çekiliyor.


3) Gökliman Plajı, Finike

Finike merkeze 4 kilometre uzaklıkta bulunan Gökliman Plajı, Antalya’nın mavi bayraklı plajlarından.

Denizi çok temiz ve berrak olsa da çakıllı bir plaja sahip. Burası sakin bir tatil yapmak isteyenlerin uğrak noktası.Olimpos (Olympos) Plajı, Kumluca

4) Olimpos (Olympos) Plajı, Kumluca

Kumluca’nın Yazır Köyü Olimpos mevkisinde yer alan bu plaj, aynı zamanda Olimpos Beydağları Sahil Milli Parkı’nın bir parçası.
“Yüksek dağ” anlamına gelen Olimpos çakıllı bir plaja sahip. 
Normalde ılık bir suyu olan denizde plaja yakın bir yerden çıkan kaynak suyu sayesinde ara ara soğuk su dalgaları ile karşılaşabilirsiniz.

5) Konyaaltı Halk Plajı, Konyaaltı
ülkemizin en uzun plajlarından birisi olan Konyaaltı Plajı, 7 kilometre uzunluğunda.Antalya il merkezinin sadece 4 kilometre uzağında yer alan bu plaj, şehir merkezinden denize girebileceğiniz müthiş bir yer.


6) Lara Plajı, Muratpaşa

Antalya şehir merkeze 10 kilometre uzaklıkta olan Lara Plajı, mavi bayraklı plajlarımızdan biri.Altın sarısı ince kumlara sahip olan sahili yürüyüş yapmak ve güneşlenmek için ideal.Fakat kumlu tabana sahip olan her deniz gibi burası da insanların hareketinden dolayı biraz bulanık görünebiliyor ama biraz açıldığınızda berrak sulara ulaşabilirsiniz.                                                           Mail & PDF Logosu


Whatsapp Telefon